Vācu dogs/ Great Dane

Vācu dogs ir suņu pasaules gigants - to augumam jābūt ne mazākam par 80 cm. Doga majestātiskajā augumā apvienots spēks un elegance. Savā veidojumā vācu dogsir izcili harmonisks, ne velti viņu dēvē par suņu cilts Apollonu. Šim sunim var piemērot visus eksterjera skaistuma vērtējuma epitetus - spēku, eleganci, grāciju.

Šķirnes pamatā , kā jau norāda angliskais suņa pamatnosaukums,,dog", ir lielie suņi, kurus senatnē izmantoja, medījot lielos un plēsīgos zvērus. Vācijā par dogiem agrāk tika saukti visi liela auguma masīvi suņi, neatkarīgi no to šķirnes. Tikai deviņpadsmitā gadsimta septiņdesmitajos gados šie suņi tika apvienoti vienā šķirnē, ko nosauca par vācu dogu. Starp to senčiem bija gan buldogi, gan dzinējsuņi.

Spēcīgais, maigais un elegantais suns ir draudzīgs, maigi pieķeras ģimenes locekļiem. Sirsnīgais, rāmais, gudrais un jūtīgais suns pret svešiem izturas nedaudz atturīgi, labi satiek ar citiem dzīvniekiem. Ļoti iecietīgs pret bērniem. Lepnais pašpārliecinātais dogs ir drosmīgs un paklausīgs, ja vien ir pareizi audzināts. No mazotnes apmācīts vācu dogs lieliski uztver balss intonāciju un klausa iejūtīgām saimnieka komandām.

Spēcīgajam sunim ir nepieciešama diezgan liela fiziskā slodze. Dod priekšroku garām, nesteidzīgām pastaigām. Pietiekami izskrējies, suns mājās uzvedas mierīgi, pat laiski.

Vācu dogs ir tīrīgs suns, tā īsais apmatojums ir vienkārši kopjams. Saskaņā ar šķirnes standartu ir pieņemami dažādi apmatojuma krāsas veidi - dzeltens, tīģerkrasas, zils, melns (var būt ar iezimēm), arlekīns (balts ar melniem plankumiem), turklāt arlekīnam vienīgajam mēdz būt zila acu krāsa.

Audzinot šādu lielu suni, īpaša uzmanība jāpievērš tā barošanai un mērenai slodzei augšanas periodā. Dogam jāiekārto mīksta guļvieta, lai uz ādas locītavu rajonā neveidotos raupjas ādas plankumi. Vācu dogiem 8-9 gadi ir ievērojams vecums. Vācu dogi ir pakļauti astu traumām, neatkarīgi no tā, kur viņi dzīvo - mājā vai dzīvoklī, tāpēc veciem suņiem bieži astes ir amputētas par divām trešdaļām.

 

OLDBLUZ HENESI, dz. 28.06.2006., LV CH ; 6XCQ ; 3XCAC ; 4XBOB ; BOO ; 2xCACIB ; Cruft Qualifikation.