Dzīvnieku reģistrācijas kartība

 

Sākot ar 01.01.2013. suņu reģistrācija notiks par maksu (Ls 5), un būs maksa par īpašnieka maiņu (Ls 3,50).

Pirms suņa reģistrācijas dzīvniekam jābūt mikročipētam. Ja suns nav čipēts, tad jāgriežās pie veterinārārsta. Ja sunim ir vairāki īpašnieki (līdzīpašnieki), tad jums ir jāvienojās, kuru no īpašniekiem iekļaut datu bāzē.

Lai reģistrētu suni, nepieciešams aizpildīt reģistrācijas veidlapu, nokopēt suņa pasi un šos dokumentus iesniegt LDC. To var izdarīt elektroniski, vai pa pastu, vai personīgi iesniegt dokumentus kādā no LDC reģionālajām nodaļām. 

Suņi, kas ir mikročipēti pirms 01.07.2011.,datubāzē ir jāreģistrē līdz 01.07.2016. Ja suns nepiedalās izstādēs un netiek izvests ārpus valsts, reģistrācija vēl nav obligāts pasākums. Taču ar 2016.gad 1.jūliju visus suņus būs nepieciešams apzīmēt ar mikroshēmu un reģistrēt LDC bāzē. Visiem suņiem, kas 6 mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016.gada 1.jūlijam ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datu bāzē. Oficiālā informācija: 

https://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/informacija_par_registresanu/  

Suņiem, kuri piedalās izstādēs, obligāti jābūt reģistrētiem LDC datu bāzē. Par to ir atbildīgs suņa īpašnieks, un kontroles funkcijas veic PVD, kura darbinieki var uzlikt administratīvo sodu.

Jūsu suņa reģistrāciju var pārbaudīt, ieejot LDC Mājas ( istabas) dzīvnieku datu bāzē: 

https://registri.ldc.gov.lv/lv/dzivnieku_registrs

2012.gada 28.aprīlī tika pieņemti grozījumi MK Noteikumos Nr.266, kuros ir teikts sekojošais: 33.1 Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks, kas pavairo tam piederošos suņus, kaķus vai mājas (istabas) seskus un atsavina to pēcnācējus:

33.1 1. nodrošina, ka šķirnes mājas (istabas) dzīvnieki ir ierakstīti Latvijā reģistrētas šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas ciltsgrāmatā;
33.1 2. nodrošina, ka mājas (istabas) dzīvnieki ir apzīmēti un reģistrēti atbilstoši normatīvajiem aktiem par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību un mājas (istabas) dzīvnieku datubāzē ir izdarīta atzīme par mājas (istabas) dzīvnieku atsavināšanu;
33.1 3. ir apmācīts mājas (istabas) dzīvnieku labturības jomā un saņēmis apmācību apliecinošu dokumentu vai tam ir atbilstoša izglītība veterinārmedicīnas, bioloģijas vai kinoloģijas jomā. Ja mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks ir juridiska persona, vismaz viens tās darbinieks ir apmācīts vai ieguvis izglītību atbilstoši šajā apakšpunktā minētajām prasībām;
(Šim punktam pārejas periods līdz 31.decembrim 2012.)
33.1 4. nodrošina, ka sunim, kaķim un mājas (istabas) seskam gada laikā nav vairāk kā viens mazuļu metiens, un mājas (istabas) dzīvnieku un tā pēcnācējus tur atbilstoši labturības prasībām.

Tas nozīmē, ka dāvināt, pārdot, atdot kucēnus var tikai tāda persona, kuras suns ir čipēts un reģistrēts LDC datu bāzē.  

 

1. Veidlapas aizpildīšana

iconMājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas veidlapa

1.1. aizpildām A sadaļu;
1.2. aizpildām B sadaļas info par pases numuru un mikročipa Nr. (pārējo var neaizpildīt, mikročipa uzlīme nav jālīmē, veterinārārsta parakstu nevajag!);
1.3. izprintējam veidlapu un to parakstām.

2. Nokopējam vai noskanējam vet. pases pirmo lapu (īpašnieka sadaļa) un otro atvērumu (suņa dati un čipa info) . Obligāti pārbaudiet ar ciltsrakstiem, vai dzimšanas datums ir pareizs. Suņa vārdu būsiet pareizi norādījuši veidlapā (bieži tas atšķiras no vet. pases datiem).

3. Ja sūtīsiet pa pastu, tad vajadzīgi šādi dokumenti:
3.1. Veidlapa - aizpildīta un parakstīta;

3.2. Dzīvnieka  pases dati (2 lapu kopijas - info par īpašnieku un suņa info + čipa info).

4. Ja sūtīsiet pa e-pastu, tad ir vajadzīgi šādi dokumenti:

4.1. Veidlapa - aizpildīta un parakstīta. Neaizmirstiet, ka aizpildīta veidlapa jums būs jāparaksta, un tad vēlreiz vajag noskanēt.

4.2. Dzīvnieka  pases dati (2 lapu kopijas - info par īpašnieku un suņa info + čipa info).

5. Ja dokumentus iesniegsiet personīgi LDC nodaļā, tad jums var paprasīt personas apliecinošu dokumentu. Jāiesniedz šādi dokumenti:

5.1. Veidlapa - aizpildīta un parakstīta.

5.2. Dzīvnieka  pases dati (2 lapu kopijas- info par īpašnieku un suņa info + čipa info).

5.3. Suņa īpašnieka pases kopija.

Ja dokumentus sūtīsiet pa pastu vai e-pastu, tad personas apliecinošu dokumentu kopijas nav jāpievieno! Var pievienot ciltsrakstus precizēšanai (piemēram vārda, bet tas nav obligāti).

 

Adreses:

1. Pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

2. Pa pastu: Valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" Republikas laukumā 2, Rīgā, LV-1010.

3.Var iesniegt personīgi LDC nodaļās visa Latvijā.


Kā uzzināsiet, ka dzīvnieks reģistrēts? Apmēram nedēļas laikā saņemsiet e-pastu vai SMS ar apstiprinājumu. Lūdzu, pārbaudiet datu pareizību, jo ir bijuši gadījumi, ka LDC darbinieki ievadījuši kļūdainu informāciju!

BEZMAKSAS REĢISTRĀCIJA IR TIKAI LĪDZ 2012.GADA 31.DECEMBRIM. VISIEM SUŅIEM, KAS PIEDALĀS IZSTĀDĒS VAI UZ LAIKU TIEK IZVESTI ĀRPUS VALSTS ROBEŽĀM, OBLIGĀTI IR JĀBŪT MIKROČIPĒTIEM UN REĢISTRĒTIEM DATU BAZĒ LĪDZ 01.07.2012.!!!